[  «  späť ]
Aktuality » Majstrovstvá SR v presnosti pristátia

Majstrovstvá SR v presnosti pristátia

Majstrovstvá SR v parašutizme – Presnosť pristátia

V dňoch 2.-3. júla sa na pôde Aeroklubu Očová konal ďalší ročník majstrovstiev Slovenska v parašutistickej disciplíne presnosť pristátia jednotlivcov a družstiev.

Súťaže sa zúčastnilo 18 parašutistov v 9-tich družstvách a odskákal sa celý program súťaže, ktorý pozostával zo 6 súťažných zoskokov.
Na výsadky bolo použité lietadlo C-182 a celkovo sa vykonalo 110 zoskokov.

Najlepšie sa vyrovnal s poveternostnými podmienkami Ladislav Vikartovský, ktorý sa stal majstrom Slovenska pre rok 2014.
O druhé a tretie miesto sa rozhodlo až v „rozoskoku“ medzi Tomášom Marcinekom a Petrom Slivovským, ktorí mali po ukončení celého programu súťaže rovnaký počet bodov.
V rozoskoku sa lepšie darilo Tomášovi Marcinekovi, ktorý získal striebornú medailu a Peter Slivovský sa umiestnil na treťom mieste.

V družstvách si bronz vybojovala dvojica Roman Dubský a Pavol Urban, striebro získali Tomáš Marcinek a Ľubomír Fujdiar a víťazom sa stalo družstvo v zložení Peter Slivovský a Ladislav Vikartovský.

Tieto majstrovstvá boli zároveň nominačnou súťažou pre určenie reprezentačného družstva pre tohtoročné augustové Majstrovstvá Sveta, ktoré sa konajú v Bosne a Hercegovine.

Fotogaléria na:

Výsledková listina na stiahnutie:
Majstrovstvá SR v presnosti pristátia – výsledková listina (formát PDF, veľkosť 381,6 kB)

zverejnené: 25.08.2014 | aktualizované: 25.08.2014 | počet zobrazení: 148598

počet prístupov od 06.05.2014: 704461